O nas

Nauczycielska Spółdzielnia Budowlano–Mieszkaniowa „Przedwiośnie” z siedzibą przy ul. Ogólnej 1 w Warszawie powstała w 1990 r. z podziału Nauczycielskiej Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej  przy ul. Złotej w Warszawie.

Spółdzielnia nasza znajduje się na terenie dzielnicy Bielany w granicach ulic: Żeromskiego - Romaszewskiego (Duracza) - Gąbińskiej - Ogólnej. Usytuowana jest na obszarze 123 314 m² w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu przyrody „Park Olszyna” i stacji metra  „Słodowiec”. Budowę osiedla rozpoczęto w 1964r., zakończono w 1970 r. Wybudowano w systemie "wielkie płyty" osiem budynków 11-to piętrowych i dwadzieścia budynków 5-cio piętrowych, w których znajduje się 2512 lokali. Spółdzielnia posiada wiele zalet np. ciekawe rozwiązania architektoniczno-przyrodnicze, piękną zieleń / czarne sosny, jarzębiny, brzozy / itp.

Stan techniczny budynków odpowiada wysokim standartom technologicznym. W r. 2017 zakończono wymianę instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej i zimnej wody. Wszystkie liczniki gazowe są przeniesione na zewnątrz lokali mieszkalnych. Liczniki zużycia wody odczytywane są drogą radiową. Na terenie osiedla znajdują się pawilony handlowo-usługowe, liceum ogólnokształcące, przedszkole, obiekt sportowy "orlik". Stan prawny naszych nieruchomości jest uregulowany.

Uroda naszego Osiedla przedstawiona jest w zakładce GALERIA