O nas

Historia

Nauczycielska Spółdzielnia Budowlano–Mieszkaniowa „Przedwiośnie” z siedzibą przy ul. Ogólnej 1 w Warszawie powstała w  1990 r. z podziału Nauczycielskiej Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej  przy ul. Złotej.

Spółdzielnia nasza znajduje się na terenie dzielnicy Bielany w granicach ulic:
Żeromskiego - Romaszewskiego - Gąbińskiej - Ogólnej. Usytuowana jest na obszarze 123 314 m² w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu przyrody „Park Olszyna” i stacji metra  „Słodowiec”.

Budowę osiedla zakończono w 1970 r. Wybudowano wówczas z "wielkiej płyty": 8 budynków 11-to piętrowych i 20 budynków 5-cio piętrowych, w których znajduje się 2512 lokali, wybudowano również garaże i pawilony handlowe.

Wszystkie budynki i stropodachy są ocieplone, każdy budynek a nawet każde wejścia do klatki schodowej, na życzenie mieszkańców jest w innej kolorystyce. W roku 2013 zakończyliśmy wymianę: instalacji centralnego ogrzewania, zimnej i ciepłej wody, na ukończeniu jest proces wymiany instalacji gazowej z wyniesieniem liczników gazowych na zewnątrz lokali. W budynkach mieszkalnych zmodernizowano węzły cieplne, a w budynkach wysokich wyremontowaliśmy hydrofornie, co wyeliminowało możliwość zakłóceń dostaw wody na wyższe piętra. W br. rozpoczęto montaż wodomierzy zimnej i ciepłej wody z odczytem radiowym.

Dzięki tym pracom remontowo-modernizacyjnym ograniczono straty ciepła i wody, co spowodowało, że możemy pochwalić się naliczaniem niskich czynszów.

Spółdzielnia posiada wiele zalet np. ciekawe rozwiązania architektoniczno-przestrzenne, piękną zieleń ( czarne sosny, jałowce, jarzębiny, brzozy itd. ), na terenie osiedla znajduje się zespół szkół ( gimnazjum i liceum ogólnokształcące ), przedszkole, boisko sportowe "orlik" oraz punkty handlowo-usługowe, które zaspakajają codzienne potrzeby mieszkańców.

Wszystkie budynki mają urządzoną księgę wieczystą, stan prawny nieruchomości jest uregulowany. Obecnie Spółdzielnia zrzesza 1972 członków oraz 524 osoby posiadające wyodrębnioną własność lokalu.

Przy Spółdzielni Mieszkaniowej działa Klub Osiedlowy, gdzie w każdy piątek mieszkańcy mogą brać udział w spotkaniach kulturalno-rozrywkowych. Mieszkańcy oraz goście mogą uczestniczyć w zajęciach w sekcjach: brydża, nauki śpiewu, plastycznej, gimnastycznej lub turystycznej. Raz w miesiącu odbywają się spotkania z ciekawymi postaciami z życia artystycznego i społecznego.

O bieżących sprawach z życia Spółdzielni piszemy na naszej stronie internetowej i w wydawanym biuletynie pt. "Przedwiośnie".